Kiedy otwierają się zapisy na studia?

zapisy na studia

Ukończenie liceum jest dla wielu absolwentów momentem przełomowym w życiu. Stoją oni bowiem przed podjęciem najważniejszej decyzji, która może zaważyć na ich przyszłości. Zgodnie z tradycją jednak po liceum, powinniśmy iść na studia, by korzystać z lat młodości, a jednocześnie zdobywać wiedzę i doświadczenie. Jednak zapisy na studia wywołują w większości absolwentów dość mieszane uczucia. Wobec tego czy warto iść na studia?

Zapisy na studia nie sprawiają większego problemu. Zwykle specjalna platforma uruchamiana jest przez uczelnię i dany wydział. Niezbędne jest więc uzupełnienie formularza wynikami z matury, a także wniesienie opłaty tzw. "wpisowej". Następnie nasze wyniki przeliczane są na punkty. To właśnie one decydują o tym, komu udało się dostać na studia, a komu niestety nie.

Jeśli obecnie przebywamy za granicą, a chcemy zapisać się na studia, to również nie będzie z tym problemu. Procedura jest dokładnie taka sama, jak dla osób mieszkających w Polsce. Jednocześnie konieczna jest obecność na inauguracji roku akademickiego.