Domy studenckie - czy to dobre rozwiązanie dla młodych ludzi?

domy studenckie

Domy studenckie, zwane inaczej akademikami, kojarzone są przede wszystkim z życiem studenckim. To tutaj młodzi ludzie uczą się na kolokwia i egzaminy, imprezują, zawierają nowe znajomości, usamodzielniają się i przygotowują do dorosłego życia. Na rynku swoją działalność prowadzi wiele tego typu miejsc. Jak zatem wybrać to odpowiednie? Podpowiadamy.

Domy studenckie - jak wybrać najlepsze dla siebie? 

Wbrew pozorom, wybór akademika nie należy do najłatwiejszych zadań. Należy bowiem przeanalizować wiele kwestii, dzięki którym podejmie się właściwą decyzję. Domy studenckie powinny być zlokalizowane blisko uczelni lub dobrze skomunikowane z miastem. Dzięki temu, żak nie będzie musiał poświęcać dużo czasu na dojazdy. Istotne są również warunki panujące w danym obiekcie. Musi być czysto, schludnie i tak, aby przyjemnie spędzało się w nim czas.

Domy studenckie - ile kosztują?

Jeżeli mowa o kosztach, jakie należy ponieść, aby móc zamieszkać w domu studenckim, to są one tak naprawdę uzależnione od miasta, a także lokalizacji. Najczęściej jednak miesięczne wydatki wahają się pomiędzy 400- 600 zł. Jest to zdecydowanie taniej, niż wynajęcie kawalerki czy nawet pokoju w prywatnym mieszkaniu. 

Gdzie znaleźć najtańsze domy studenckie? 

Najtańsze domy studenckie to z reguły te, należące do danej uczelni. Jeżeli zatem student ma mocno ograniczony budżet i zależy mu, aby ponosić jak najmniejsze wydatki na mieszkanie, to w tym wypadku najlepszą opcją będzie złożenie podania o przydzielenie miejsca w akademiku należącym do uczelni, na jakiej będzie studiował. Miesięczne koszty pozwoli obniżyć również współdzielenie pokoju z innym studentem. 

Dodane przez użytkownika @dziekanat